Chorobowe w czasie ciązy-jak jest liczone?

Tutaj rozmawiamy o pieniądzach, bankach, podatkach, pracy, pozwoleniach - czyli Szwajcaria biurokratyczno-administracyjna.
Regulamin forum
Za wykorzystanie przez osoby trzecie danych kontaktowych, takich jak adresy pocztowe, numery telefonu i faksu oraz adresy e-mailowe podane przez użytkownika na tej stronie, odpowiada użytkownik je podający
Inka14
Przygodny Gość
Przygodny Gość
Gadu: 0

Chorobowe w czasie ciązy-jak jest liczone?

Post autor: Inka14 » 05 cze 2012, 15:48

Witam!
Jestem w 5 miesiacu ciazy i od polowy maja jestem na chorobowym 100%. Wczesniej pracowałam na pelny etat, dostawalam od 5 miesiecy taka sama pensje. Za maj dostalam 80% mojej dotychczasowej pensji. W poprzednich miesiącach również zdarzało mi się chorobowe tylko kilku dniowe 3- 5 dni i dostawalam za nie 100%. Co z ta polową maja która pracowałam normalnie. Nie rozumiem co mój pracodawca wykombinował. Wiem że najlepiej było by zapytac jego, ale raczej ciezko się z nim dyskutuje. Poczatkowo myślałam ze z tego powodu ze to chorobowe jest długo trwale (połowa maja i caly czerwiec tez) jestem na czyms takim jak „niezdolność do pracy” (w umowie pisze ze zasilek z powodu niezdolności do pracy wynosi 80%), ale zastanawia mnie co z ta pierwsza połową maja ktorą pracowalam 100%. I jeszcze jedno pytanie czy jeśli będę musiala zostac na chorobowym do rozwiązania ciaży i przypuśćmy będzie mi płacone to 80%pensji, to podstawą do obliczenia zasiłku poporodowego będzie moja pensja 100%, czy zarobek z ostatnich miesięcy czyli to 80% pensji?

Inka14
Przygodny Gość
Przygodny Gość

Re: Chorobowe w czasie ciązy-jak jest liczone?

Post autor: Inka14 » 11 cze 2012, 08:25

nikt sie nie orientuje :(

Awatar użytkownika
Aboma
Rezydent
Rezydent

Re: Chorobowe w czasie ciązy-jak jest liczone?

Post autor: Aboma » 11 cze 2012, 12:24

Gdyby ludzie mowili tylko o tym, co rozumieja, byłoby w swiecie bardzo cicho. [Albert Einstein]
Gdyby uzytkownicy forum mowili .....

Odpowiedz